Правила для здобувачів освіти

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на чинному законодавстві України.

МИ – У БЕЗПЕЦІ

- Учень приходить до закладу освіти за 15 хв. до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

- Заклад освіти – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т. ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

- Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у закладі освіти та за її межами.

- Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

- Здобувач освіти дотримується правил користування мережею Інтернет.

- Безпечно використовуємо навчальне та спортивне обладнання.

МИ - ВВІЧЛИВІ

- Здобувачі освіти поважають цінності своєї школи.

- Поводяться ввічливо, піклуються про молодших школярів.

- В закладі світи поводяться гідно та поважають честь і гідність ЛЮДЕЙ, які знаходяться поруч.

- Бережуть майно закладу освіти, дбають про чистоту та порядок на території школи та в класних кімнатах.

- Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.

- Свої погляди висловлюють, не зачіпаючи гідності та почуттів інших людей.

МИ – СТАРАННІ І НАПОЛЕГЛИВІ У НАВЧАННІ

- Здобувач освіти серйозно ставиться до навчання.

- Старанно виконує домашні завдання.

- Старанно виконує завдання, що пропонує вчитель на уроці.

***********************************************************************************************************************************************

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ директора опорного закладу освіти «Балаклеївський ліцей імені Є. Гуглі» 10.08. 2023 р. № 182-о

ІНСТРУКЦІЯ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ № 383
В ПРИМІЩЕННЯХ ТА НА ТЕРИТОРІЇ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

1. Загальні положення


1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності в приміщеннях та на території закладу освіти розроблена відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-XII) в редакції від 31.03.2023 р., на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 30.03.2017 року № 526, з урахуванням Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти затвердженого наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205, вимог «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів», затверджених наказом МОН України від 20.07.2004 р. № 601 та «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 із змінами та доповненнями.

1.2. Виконання цієї інструкції є обов’язковим для усіх здобувачів освіти, які під час освітнього процесу знаходяться в приміщеннях та на території Балаклеївської філії № 1 ОЗО.

1.3. Учні зобов'язані дотримуватися правил для учнів, правил електробезпеки та пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів гасіння пожежі, місце знаходження медичної аптечки з набором необхідних медичних препаратів та перев'язувальних засобів для надання першої домедичної допомоги, шляхи евакуації з кабінетів, приміщення закладу освіти та місцерозташування укриття.

1.4. Здобувачі освіти повинні знати найпростіші правила надання першої (домедичної) допомоги при характерних ушкодженнях та порядок реагування на надзвичайні ситуації.

1.5. Учні повинні знати місцерозташування будівель та призначення приміщень на території закладу освіти.

1.6. Здобувачам освіти заборонено заходити в службові приміщення закладу освіти: харчоблок, погріб, сараї, підсобні приміщення, газову котельню, приміщення для спортивного інвентаря.

1.7. Під час освітнього процесу учні, дотримуючись правил безпеки, користуються обладнанням та інвентарем закладу освіти з дозволу вчителя та під його наглядом.

1.8. Учням заборонено самостійно приїжджати в заклад освіти на велосипедах, мотоциклах, скутерах, тощо.

1.9. Учні зобов’язані бути ввічливими та ставитися з повагою до інших здобувачів освіти, працівників закладу освіти та гостей.

1.10. В умовах навчання під час воєнного стану учням необхідно мати при собі заряджений мобільний телефон, пляшку води, печиво, енергетичні батончики, ліки (якщо потрібне щоденне вживання), записану інформацію: повне ім’я та прізвище дитини, ПІБ батьків, домашня адреса, номери мобільних телефонів батьків.

1.11. Учні, які дозволяють собі невиконання або порушенняінструкції з безпеки життєдіяльності в приміщеннях та на території закладу освіти, мають бути притягнуті до відповідальності, а з усіма іншими учнями проводиться позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяльності.


2. Вимоги безпеки життєдіяльності перед початком уроків

2.1. Учні дорогою до Балаклеївської філії № 1 ОЗО та в зворотньому напрямку повинні правильно оцінювати навколишнє середовище та вибирати безпечний маршрут з дому до закладу освіти і навпаки.

2.2. Приходити в заклад освіти необхідно за 15-20 хвилин до початку занять в чистому та охайному одязі. Якщо в цей день по розкладу є урок фізичної культури, то спортивний одяг і взуття необхідно принести з собою в окремому пакеті/сумці.

2.3. Здобувачі освіти знімають верхній одяг та головні убори та розміщують їх на вішаках в коридорі закладу освіти або в спеціальних шафах в класних кімнатах.

2.4. Учень зобов’язаний уважно оглянути своє робоче місце і в разі виявлення несправностей меблів звернутися до чергового вчителя та/або класного керівника.

2.5. Рюкзак, пакет/сумку із спортивним одягом і взуттям почепити на гачок парти або покласти на полицю під партою. В разі, якщо відсутні гачки та полиці, речі необхідно поставити під партою з внутрішньої сторони. Не дозволяється ставити речі біля парти, захаращуючи прохід.

2.6. Розкласти на парті/робочому столі необхідне приладдя. Ручки, олівці, лінійки, циркулі, ножиці тощо повинні знаходитися в спеціальному пеналі або чохлі.

2.7. Перед початком уроків учням забороняється:

  • відкривати самостійно вікна;
  • включати електроосвітлення та електроприлади; переставляти меблі та обладнання;
  • відкривати шафи, вчительські столи, брати звідти та класти речі.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності під час перебування в приміщенні та на території закладу освіти


3.1. Під час перебування в закладі освіти та на його території необхідно чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатися, не сковзатися по підлозі, не ставити підніжки, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування, не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.

3.2. В холодну пору року, після морозів та появи снігу, на території закладу освіти не можна влаштовувати ковзанки, гратися в сніжки, кататися на лижах та санчатах без нагляду вчителів.

3.3. Бути обережним у найбільш травмонебезпечних місцях – уважно та спокійно спускатися й підійматися сходами, неквапливо ходити в коридорах закладу освіти, не влаштовувати рухливих ігор без нагляду дорослих в приміщеннях, не підходити до вікон, не стояти біля зачинених дверей кабінетів (їх можуть раптово відчинити), не зачиняти двері, тримаючись за торець, відчиняти і зачиняти двері необхідно тримаючись за ручку; не вилазити на спортивні споруди на території закладу без дозволу та нагляду вчителя.

3.4. Забороняється будь-що викидати з вікон та залишати приміщення через вікна без дозволу вчителя/працівника закладу освіти.

3.5. В приміщеннях закладу освіти необхідно обережно пересуватися щойно помитою підлогою, щоб не впасти та не травмуватися.

3.6. Мати взуття на низькому стійкому підборі. У дівчат підбори мають бути висотою до 5 см, стійкі, з квадратною основою. Ученицям категорично заборонено носити травмонебезпечне взуття на високих підборах, підборах-шпильках для попередження падіння та травмування.

3.7. Не одягати на навчання ніяких прикрас, мати короткий манікюр, щоб запобігти ушкодженням.

3.8. Учням необхідно мати охайні зачіски. Дівчаткам варто сколювати довге волосся шпильками.

3.9. Не варто приносити в заклад освіти цінні речі. Якщо здобувач/здобувачка освіти приніс/принесла до закладу освіти мобільний телефон, гаманець із грошима, прикраси тощо, то тримати їх слід постійно при собі, не передавати іншим.

3.10. Заборонено користуватися мобільним телефоном на уроках, якщо це не передбачає виконання освітніх завдань, запропонованих учителем.

3.11. Не використовувати локальну мережу і канал доступу до Internet закладу освіти без дозволу вчителя і для цілей, не пов'язаних з безпосередньою освітньою діяльністю.

3.12. Категорично заборонено в заклад освіти приносити гострі та ріжучі предмети (ножі, голки, ножиці, спиці, гачки, тощо). Якщо є потреба наявності ножиць, спиць, голок на уроках трудового навчання, то користуватися ними слід тільки під наглядом учителя на уроці та попередньо прослухавши інструктаж з безпеки життєдіяльності.

3.13. В закладі освіти забороняється гратися ручками, олівцями, лінійками, циркулями, ножицями, голками, спицями, тощо.

3.14. Заборонено приносити в заклад освіти легкозаймисті, вибухонебехпечні предмети та речовини з їдким запахом, газові балончики для самозахисту.

3.15. Категорично забороняється приносити в заклад освіти вогнепальну та холодну зброю.

3.16. Не дозволяється приносити та користуватися в закладі освіти сірниками, запальничками, пітардами, фейєрверками та іншими піротехнічними засобами.

3.17. Категорично забороняється приносити в заклад освіти та вживати алкогольні напої, наркотичні та психотропні речовини. В приміщеннях закладу освіти та на його території заборонено тютюнопаління.

3.18. Учням не дозволяється приносити та приводити в заклад освіти тварин, птахів, комах, тощо.

3.19. Заборонено розмахувати навколо себе портфелем із підручниками або сумкою з речами, кидати ці та інші предмети з метою передачі в руки іншим учасникам освітнього процесу.

3.20. З метою попередження отруєнь кожен учень повинен мати, ідучи на навчання, запас кип’яченої питної води. Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо). 3.21. В закладі освіти необхідно чітко дотримуватися санітарно-гігієнічних норм: мати засоби особистої гігієни, регулярно мити руки перед уживанням їжі, до й після відвідування туалетних кімнат.

3.22. Вимоги безпеки життєдіяльності під час проведення перерв та прогулянки впродовж навчального дня

3.22.1. Вимоги безпеки перед початком перерв та прогулянки впродовж навчального дня:

3.22.1.1. Чітко визначити місце перебування класу на перерві.

3.22.1.2. Повторити правила безпеки життєдіяльності під час проведення перерви та прогулянки.

3.22.1.3. Виконувати всі вказівки вчителя або класного керівника.

3.22.2. Вимоги безпеки під час проведення перерв та прогулянки впродовж навчального дня.

3.22.2.1. Під час перерви перебувати під наглядом вчителя (чергового вчителя) або класного керівника.

3.22.2.2. В разі необхідності попередити вчителя або класного керівника про те, що є потреба зайти в приміщення закладу освіти.

3.22.2.3. Виконувати вимоги внутрішнього розпорядку та режиму закладу освіти.

3.22.2.4. Під час перебування на вулиці слід дотримуватися правил безпеки:

  • обов’язкове відповідне взуття та одяг за погодними умовами;
  • під час прогулянки, в разі наявності калюж, заборонено перебувати біля них;
  • у разі несприятливих погодніх умов виходити з приміщення закладу освіти лише через необхідність;
  • під час перебування на вулиці не можна бігати, штовхатися та влаштовувати безсистемний рух, не провокувати словами, жестами агресивну поведінку, що може призвести до бійки;
  • не підходити та не розмовляти з незнайомими людьми;
  • не підходити до тварин, не гладити їх та не брати на руки;
  • у разі непередбачуваної ситуації відразу звернутися до вчителя/чергового вчителя або класного керівника;
  • особисті речі залишати при собі, не передавати нікому – ні однокласникам, ні іншим людям для попередження втрати цих речей.

3.22.3. Вимоги безпеки після закінчення перерв та прогулянки впродовж навчального дня.

3.22.3.1. По дзвінку або за вказівкою вчителя, не поспішаючи, зайти в приміщення закладу освіти або перейти в місце на території закладу, яке визначив учитель.

3.22.3.2. Під час навчальних занять у кабінетах підвищеного рівня небезпеки (кабінеті фізики, математики та інформатики, спортивній кімнаті, хімії та біології) приступати до занять тільки після проведеного інструктажу.

3.22.3.3. Якщо є необхідність зайти або вийти з класних кімнат, то необхідно попередити про це вчителя.

3.22.3.4. Під час навчальних занять чітко виконувати вказівки вчителя. Без дозволу не підходити до спортивного обладнання на спортивних майданчиках. 3.22.3.5. Самостійно йти із заняття заборонено.

3.23. Вимоги безпеки під час перебування в туалеті.

3.23.1. В туалет учням необхідно заходити не поспішаючи, дивлячись під ноги, не петрестрибувати через сходини.

3.23.2. Туалет є місцем особистої гігієни, забороняється перебувати в туалеті з будь-якою іншою метою.

3.23.3. При користуванні туалетом дотримуватись чистоти, порядку та правил особистої гігієни, не засмічувати унітази будь-якими предметами.

3.23.4. Виходячи з туалету, необхідно помити руки, привести в порядок зачіску та одяг.

3.23.5. В туалеті учням заборонено:

  • споживати їжу та напої, пити воду з кранів;
  • користуватися мобільним телефоном;
  • палити, вживати заборонені речовини;
  • штовхати один одного, кидати будь-які предмети і застосовувати фізичну силу;
  • бігати, сковзатися по підлозі;
  • зачинятися в кабінках та зачиняти інших відвідувачів туалету.

3.24. Вимоги безпеки під час перебуання в їдальні.

3.24.1. Перед відвідуванням їдальні необхідно ретельно вимити руки з милом та висушити їх.

3.24.2. В приміщення їдальні слід заходити спокійно, не штовхаючись після запрошення працівника їдальні.

3.24.3. Учням необхідно дотримуватись вимог чергових вчителів та працівників їдальні.

3.24.4. Під час отримання їжі варто дотримуватися черги, не шуміти.

3.24.5. При отриманні і вживанні гарячих та рідких страв проявляти увагу й обережність.

3.24.6. Учням вживати їжу та напої принесені з собою, необхідно тільки в приміщенні їдальні.

3.24.7. Уважно та спокійно користуватися столовим посудом та іншими приборами в їдальні, використовувати їх тільки за призначенням.

3.24.8. З метою запобігання травмування в їдальні заборонено спрямовувати ложки на іншу людину, штовхатися, розмовляти під час під час споживання їжі.

3.24.9. Після споживання їжі необхідно прибрати своє місце.

3.24. 10. Учням забороняється виносити продукти за межі приміщення їдальні без пакування.


4. Вимоги безпеки після закінчення уроків

4.1. В кінці навчального дня учні обережно та не поспішаючи збирають власне приладдя в сумки/рюкзаки. В разі використання обладнання та інвентарю закладу освіти в цілому та справному стані повертають його вчителю.

4.2. Після уроків учень зобов’язаний прибрати своє робоче місце, за потреби використовуючи спеціальний інвентар: віник, совок, вологу ганчірку.

4.3. Учень має уважно оглянути своє робоче місце і в разі виявлення несправностей, пошкоджень меблів, повідомити про ситуацію класного керівника або вчителя.

4.4. Після уроків учням не дозволяється:

  • перебувати в приміщеннях та на території закладу освіти без освітньої мети та без дозволу працівників закладу освіти;
  • грати в рухливі та спортивні ігри без нагляду дорослих;
  • використовувати спортивні споруди та обладнання.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях


5.1. При виникненні будь-якої надзвичайної ситуації (поява незнайомих запахів, задимленні, загорянні, проривах в системі опалення, виявленні невідомих або підозрілих предметів, тощо) негайно повідомити про ситуацію вчителя/класного керівника або будь-якого працівника закладу освіти, за його вказівкою організовано і не панікуючи покинути приміщення, небезпечне місце відповідно до плану евакуації.

5.2. В разі виникнення непередбачуваної ситуації необхідно чітко виконувати вказівки чергового вчителя/класного керівника, не метушитися, нікуди не йти від вчителя.

5.3. При травмуванні звернутися до класного керівника або будь-якого працівника закладу освіти за допомогою.

5.4. У разі поганого самопочуття або раптової хвороби повідомити про це класному керівнику або вчителю.

5.5. В разі психологічного або фізичного насилля з боку здобувачів освіти, вчителів, працівників закладу освіти негайно повідомити класному керівнику або черговому вчителю та представникам адімінстрації закладу освіти.

5.6. Якщо на території закладу освіти до учня звертається незнайома людина, то заборонено до неї підходити близько, не розповідати їй конфіденційної інформації (свої особисті дані, дані учнів закладу), негайно повідомити про ситуацію вчителя/класного керівника або будь-якого працівника закладу освіти.

5.7. У разі виявлення підозрілого предмета учні, не наближаючись до місця знаходження підозрілого предмета, негайно звертаються до оточуючих з проханням відійти від небезпечного місця і не підходити близько та повідомляють про знахідку будь-якому працівнику закладу освіти.

5.8. У разі загроз викликаних воєнним станом в Україні необхідно дотримуватися Інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час воєнного стану та Алгоритмом дій під час оголошення повітряної тривоги.

5.9. Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, потрібно терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги (101 – пожежна охорона, 102 – поліція, 103 – швидка медична допомога) за мобільним зв’язком, вказуючи своє прізвище, ім’я, номер свого телефону та коротко описати ситуацію, що склалася. Обов’язково слід вказати адресу закладу. Засобами мобільного зв’язку повідомити про ситуацію рідним.


6. Прикінцеві положення інструкції


6.1. Перевірка та зміна цієї інструкції з безпеки життєдіяльності в приміщеннях та на території закладу освіти здійснюються не рідше одного разу на 5 років.

6.2. Ця інструкція з безпеки життєдіяльності в приміщеннях та на території закладу освіти повинна бути достроково переглянута в наступних випадках:

  • при перегляді міжгалузевих та галузевих правил і типових інструкцій з охорони праці;
  • при впровадженні в роботу і використанні нових технологій;
  • за результатами аналізу матеріалів розслідування аварій, нещасних випадків, тощо;
  • на вимогу представників органів з інспекції праці.

6.3. Якщо протягом 5 років з дня затвердження цієїінструкції з безпеки життєдіяльності в приміщеннях та на території закладу освіти умови праці не змінилися, то дія інструкції продовжується на наступні 5 років.

6.4. Відповідальність за своєчасне внесення необхідних змін і доповнень, а також перегляд цієї інструкції з безпеки життєдіяльності в приміщеннях та на території закладу освіти покладається на особу, відповідальну за охорону праці в Балаклеївській філії № 1 ОЗО.

Розроблено: Заступник завідувача філії ОЗО з навчально-виховної роботи С. В. Руденко

Узгоджено: Громадський інспектор з охорони праці В. П. Швидка

Кiлькiсть переглядiв: 573

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.